14.2.2022

Tábory 2021

12-16.7. 2021    Tábor včelařský 

Znovu se vydáme do tajemného světa včel. Tam, z včelí píle a naší péče o ně a přírodu, vznikne lahodný med a voňavý vosk. Společně si vyzkoušíme práce včelaře, který musí umět složit úl, odvíčkovávat a stáčet med v medometu, odlévat z vosku svíčky, a taky si pak upéct nějakou medovou dobrotu. Pomocí včelích her si budeme všímat, co se děje v přírodě kolem nás, jaké květiny nám rostou před nosem, a co všechno je potřeba ke stavění včelího království. Se včelami se potkáme i skrz pohádky a písničky.

19.7.- 23.7. 2021     Tábor středověký

Hlavní roli středověkého tábora budou hrát ctnosti a dovednosti chrabrých rytířů a sličných dam a princezen. Ke slovu i činům přijde nejen statečnost a zdvořilost, ale i štědrost, soucit a píle. Užijete si  jízdu na “koni” a zacházení se zbraní i jemné chování a krásný zpěv. Můžete se těšit na stavbu hradu, výrobu erbů, vějířů, návštěvu rytíře v pravém brnění i další  zajímavosti života v tehdejší společnosti. Vše bude využito – na turnaji, bále či středověké hostině.

16.8.-20.8. 2021     Tábor kuchařský   

Zeleninové a ovocné saláty, koláčky, palačinky, brambory v ohni, guláš z kotlíku, marmelády a ovocné šťávy zavařené do skleniček a spousta dalších mňamek, to je hlavní menu tábora kuchařského. Účastníky vedle slunění a her čeká krájení, strouhání, válení, vykrajování, míchání i  ochutnávání.  Využijeme dary zahrady a vyzkoušíme si jednoduché recepty každého správného jedlíka. Co si navaříme, to si sníme my, rodiče nebo mlsný kocour či všežravé slepičí hejno.

23.8.-27.8. 2021     Tábor za(hra)dnický  

Účastníci tábora se zábavnou formou seznámí s různými druhy zeleniny a ovoce i jejich původem a použitím v kuchyni. Vyzkouší si různé zahradnické činnosti jako je plánování výsevů, hnojení, rytí, hrabání, setí, sázení, mulčování, rytí, pletí, zalévání i sklizeň. Budou zkoumat složení půdy, pátrat o živočišných obyvatelích zahrady i zkoumat tajuplný život rostlin. Nebude chybět jízda na kolečku, další zahradnické hry ani umělecký pohled na zahradu s pomocí písniček, malování, focení, vyprávění příběhů nebo setkání se zahradnickým mistrem Ondřejem.