8.2.2023

Tábory 2023 – 2022

2023 LETÁĆEK ZDE 

10.7.- 14.7. 2023, Kuchyňka:  Tábor včelařský (Katka, Jana), pro děti 4-10 let + 3 leté děti ze školky    

Tradičně na začátku léta si užijeme včelařského tábora. Skamarádíme se se včelami, čmeláky, motýly i jinými hmyzími opylovateli, nahlédneme do jejich pestrobarevné kuchyně. Společně si vyzkoušíme co to znamená být včelařem, který musí umět složit úl, odvíčkovávat a stáčet med v medometu. Zjistíme, kolik práce dá vyrobit máčenou svíčku nebo medové lízátko. A chybět nebudou ani tematické venkovní hry, dovádění s vodou i celodenní výlet.

17.7.- 21.7. 2023, Kuchyňka:  Tábor divadelní (Christian, Bára), pro děti 4-10 let + 3-leté děti ze školky    

Vstupte s námi do světa pohádek a divadla, naplno se ponořit do objevování příběhu. Vyzkoušíme si vyrobit a oživit vlastní loutky, ochutnáme něco z divadelního řemesla a prozkoumáme, co pravé divadlo potřebuje. Čeká nás tvorba rekvizit, hudebního doprovodu a nakonec společné divadelní představení.

14.8.- 18.8. 2023, Metrofarm: Mladý farmář (Christian, Nikola), pro děti 6-12 let   obsazeno

Pojďme společně prožít týden na Metrofarmě. Seznámíme se s celou zahradou, poznáme její skrytá zákoutí a necháme se unést jejím životem. Budeme společně pečovat o zvířata, vyzkoušíme si zakládání záhonů a vyrobíme si farmářský deník. V rámci tábora uskutečníme výlety po okolí, půjdeme objevovat bobří břeh a na rozdělaném ohni si uvaříme oběd z darů zahrady.

21.8.-25.8. 2023, Kuchyňka:  Zahrada skřítků (Jana, Bára), pro děti 4-10 let + 3-leté děti ze školky    obsazeno

Pojďte s námi objevovat kouzla naší zahrady, kde potajmu žijí a hospodaří skřítkové. Jak vlastně vypadají a jak se jmenují? Kde asi bydlí a co rádi jedí? Může něco narušit skřítčí klid? Tábor plný výtvarného tvoření a skřítčích příběhů, na jehož konci možná objevíme i poklad.

28.8.-1.9. 202, Kuchyňka: Tábor kuchařský (Petr, Katka), pro děti 4-10 let + 3-leté děti ze školky     

Třetí ročník populárního tábora je tu – kde jinde než na Kuchyňce. Co si nastrouháme, upečeme, uvaříme či  zavaříme, na tom si také pochutnáme a pošmákneme i do  vlastní kuchařky zaznamenáme.  Dobroty ovozelové, placky i palačinky, mňamky z kotlíku,  zavařeninky i další laskominky. Kromě kuchtění těšíme se i na slunění, hry a  výlety.  A možná přijde i masterchef.

 

2022

11.7.-15.7. 2022      Tábor včelařský   

Již po třetí se vydáme poznávat tajuplný život včel. Společně si vyzkoušíme práce včelaře, který musí umět složit úl, odvíčkovávat a stáčet med v medometu, namáčet knot to včelího vosku a také si umět připravit lahodný medový pokrm. Nebudou nám chybět tématické venkovní hry. Se včelami se potkáme i skrz pohádky a písničky. Uděláme si celodenní výlet do botanické zahrady v Tróji, kde poznáme vůni a pestrost květin z různých koutů světa. Neváhejte a staňte se s námi včelaři začátečníky.

18.7.- 22.7. 2022    Tábor zahradnický 

Účastníci tábora se zábavnou formou setkají s pěstováním ovoce, zeleniny, bylinek chovem králíků a včelami, ale i s dalšími živly zahrady, vodou, půdou i kompostem. Čekají na ně různá pozorování a zkoumání, pestré pracovní činnosti, hry i umělecké aktivity. Chybět nebude ani tematický výlet mimo zahradu.

15.8.-19.8. 2021     Tábor kuchařský  

Co příroda dá a co nedá? Co si dokážeme připravit vlastníma rukama a co za pomoci ohně? Účastníky vedle slunění a her čeká krájení, strouhání, válení, vykrajování, míchání a ochutnávání. Zeleninové a ovocné saláty, placky, kotlíkové dobroty, zavařování, okořeněno kapkou historie a vitamínoznalství. Na pomoc si vezmeme kuchařské knihy Huga Hromasem. Těšíme se na společné objevování, protože co si navaříme, to si taky sníme. A možná přijde i kouzelník:)

22.8.-26.8. 2022    Tábor vodní   

Voda je všude. Z vody jsem stvoření, stejně jako většina přírody. Kudy všudy taková kapka vody prochází a koho při tom potká? A co se stane, když se do vody ponoříme – myšlenkou nebo tělem? Budeme si hrát – jen tak, na hudební nástroje a možná bude i divadlo.