8.2.2023

Tábory 2022

11.7.-15.7. 2022      Tábor včelařský   

Již po třetí se vydáme poznávat tajuplný život včel. Společně si vyzkoušíme práce včelaře, který musí umět složit úl, odvíčkovávat a stáčet med v medometu, namáčet knot to včelího vosku a také si umět připravit lahodný medový pokrm. Nebudou nám chybět tématické venkovní hry. Se včelami se potkáme i skrz pohádky a písničky. Uděláme si celodenní výlet do botanické zahrady v Tróji, kde poznáme vůni a pestrost květin z různých koutů světa. Neváhejte a staňte se s námi včelaři začátečníky.

18.7.- 22.7. 2022    Tábor zahradnický 

Účastníci tábora se zábavnou formou setkají s pěstováním ovoce, zeleniny, bylinek chovem králíků a včelami, ale i s dalšími živly zahrady, vodou, půdou i kompostem. Čekají na ně různá pozorování a zkoumání, pestré pracovní činnosti, hry i umělecké aktivity. Chybět nebude ani tematický výlet mimo zahradu.

15.8.-19.8. 2021     Tábor kuchařský  

Co příroda dá a co nedá? Co si dokážeme připravit vlastníma rukama a co za pomoci ohně? Účastníky vedle slunění a her čeká krájení, strouhání, válení, vykrajování, míchání a ochutnávání. Zeleninové a ovocné saláty, placky, kotlíkové dobroty, zavařování, okořeněno kapkou historie a vitamínoznalství. Na pomoc si vezmeme kuchařské knihy Huga Hromasem. Těšíme se na společné objevování, protože co si navaříme, to si taky sníme. A možná přijde i kouzelník:)

22.8.-26.8. 2022    Tábor vodní   

Voda je všude. Z vody jsem stvoření, stejně jako většina přírody. Kudy všudy taková kapka vody prochází a koho při tom potká? A co se stane, když se do vody ponoříme – myšlenkou nebo tělem? Budeme si hrát – jen tak, na hudební nástroje a možná bude i divadlo.