1.3.2019

Tábory 2018

Loňský rok proběhly tři turnusy příměstských táborů na tyto témata:

Zahradníci  

Účastníci tábora se  setkají s mlsným kozlem i hranými a vyprávěnými příběhy plodin pěstovanými na zahradě.  Víno, meruňky, fazole či mrkev…ti všichni mají co vyprávět o svém původu a životu v dalekých zemích. Jejich semínka, kořínky, stonky,  květy i plody toho vědí hodně a vyplatí se je prohlédnout, prozkoumat, malovat i ochutnat. Děti vedle her a příběhů také čeká práce: setí i i sklízení,  rytí i pletí, mulčování, hnojení i zálévání.

Dobrodruzi  

Během jednoho týdne zažijeme neuvěřitelná dobrodružství zahrady. Budeme putovat přes skály, plížit se vysokou trávou, honit se s kocourem a třeba potkáme i trpaslíka. Čeká nás vaření na ohni, houpání se v hamace pod třešněmi, vyrábění indiánských čelenek a hraní spousty her.

Řemeslníci   

Co se stane, když se potkají pekař, včelař, zahradník, hrnčíř a knihař na naší zahradě?  Inu, bude z toho spousta vyprávění i  her a také vonící housky, sladký med a včely zaopatřené na zimu, něco hebkého z vlny a nakrmené ovce, vytvarovaná hlína a z toho všeho krásný příběh ve vlastnoručně vyrobené knize.

[envira-gallery id="1171"]