Mateřský klub se rozběhl

Tedy – asi tak, jako se rozbíhá kojenec. Pomalu, po bříšku, ale hodně mile.

Kromě Heleny a Adély R. dorazily dvě mámy Jany, jedna s Vincíkem a druhá s Toníkem. Dalších pět, které se nahlásily s předběžným zájmem, se tentokrát neukázalo. Ale nevadí, třeba přijdou jindy. Aspoň byla situace hezky přehledná. Nikomu jsem tentokrát nekradla duši a tak fotky neuvidíte. Můžu vám ale popsat, co se dělo.

Nejdřív jsme prozkoumali zázemí, pěkně po směru hodinových ručiček a začali pod pergolou, kde svačíme. Pokračovalo se přes várnici na mytí rukou, pumpu, čtyřhvězdičkovou kadibudku a kompost až k domečku na uskladnění hraček a přilehlé blátivé kuchyni. Tam jsme museli udělat přestávku, protože mládým pánům se v ní zalíbilo. Slackline a hamaka je nijak nezaujaly (zato mamky myslím ta druhá zmíněná ano ,-) ), tabule na malování a domeček na hraní si vedly lépe a skončilo se u sedacích kulatinek, kde nás o chvíli později čekal kroužek o deseti písničkách a básničkách, některých notoricky známých, jiných jinde zaslechnutých a k nim pár nových, na Kuchyňce uvařených. Jurta taky nezůstala bez zevrubné prohlídky, vláčky v ní se pěkně stavěly a zase uklízely.

Po kroužku následovala svačinka a po ní průzkum spodní zahrady, kde se nachází nemálo přírodnin, které jsme hodlali vplést do věnečku z vrby, kterou tu taky máme. Potkali jsme dobroučká jablíčka (červená i žlutá) a dozrávající révu (mňam!), prohlédli úrodu Komunitní zahrady (rajčata už končí, zato dýně se dmou), našli něco lampiónků, šípků a žaludů, sklouzli se na klouzačce a než jsme vyšli zas nahoru, přišel čas na druhý kroužek o deseti dalších básničkách a písničkách. Pak už všichni začali spěchat domů na oběd, tentokrát si jej nikdo nedonesl.

Měli jsme se pěkně.

A co si neseme na příště? Těšíme se znovu na naše písničkové kroužky, kamarády a vyrábění. Začátek přesouváme na devět (rodinky napoprvé dorazily až mezi čtvrt a půl desátou) a hned začneme s obhlídkou školky, aby nám pak zbyl i nějaký čas na vyrábění ,-)

Žhavá novinka: ještě se rozhodujeme, jestli budou spíš tvořit dospělí, nebo děti. Co byste raději vy a proč?

Rádi bychom vyráběli s rodiči doplňky, které dělají svět hezčí – třeba závěs či věneček z přírodnin, skřítky a další věci ušité z filcu nebo z vyrobené z vlny, nebo třeba průsvity na okno. Ale uvidíme, jestli nám to prostředí a mládež dovolí.

Jestli se chcete podívat na to, jak to u nás v mateřském klubu chodí, tak prosím tudy.

Uložit odkaz do záložek.